Bankai neskolina asmenims su bloga kredito istorija

Gera asmens kredito istorija informuoja banką ir kitus finansinių paslaugų teikėjus apie būsimo kliento mokėjimą valdyti pinigus bei jo finansinį raštingumą. Visi pradelsti mokėjimai atsiduria asmens istorijoje dešimčiai metų, o netyčinis aplaidumas kainuoja daug – bankai ir kitos įstaigos siūlo daug brangesnes paskolas arba išvis jų nesiūlo.

Kiekvieną kartą, kai klientas nori imti paskolą verslui, individualiai veiklai ar verslo pradžiai, finansinių paslaugų teikėjas vertina jo asmeninę kredito istoriją. Mūsų įmonė, IVS PASKOLOS teikia paskolas verslui esant ir blogai kredito istorijai. Tai yra vienas iš pagrindinių punktų, kuriuo mes išsiskiriame iš bankų.

Asmens kredito istorija pradedama vesti, kai žmogui sueina pilnametystė. Ją turi visi šalies gyventojai ir nesvarbu norime mes to ar ne. Šioje kredito istorijoje kaupiama tokia informacija: finansinių įsipareigojimų vykdymas, gautos paskolos, grąžintos paskolos, įvairūs mokėjimai, pradelsti mokėjimai ir kita informacija. Įdomu tai, kad asmens kredito istorijoje kaupiami tiek blogi faktai, tiek geri.

Bankas dažnai atsisako skolinti

Klientas su gera kredito istorija, ieškodamas paskolos gali tikėtis geresnių sąlygų ir mažesnių palūkanų. Tačiau bankai, dažnai nepasitiki vien tik kredito istorija ir prašo nekilnojamojo turto užstato, kuris turėtų būti įkeistas jų naudai. Tokiu atveju, gyventojas norintis pasiskolinti kreipiasi į kitas kredito įstaigas tam, kad išvengti nereikalingo laiko gaišimo, dokumentų tvarkymo, vykimo pas notarą ir visų susijusių išlaidų.

Bankas ne kartą yra pasakęs, kad klientus vertina labai griežtai ir į skolininkus žiūri atidžiai. Tie, kurie nevėluoja, tačiau yra tokia tikimybė, kad gali vėluoti mokėti įmokas, bankas iš karto uždaro duris. Bankai prognozuoja ar klientas galės daryti įmokas ir taip didinti jų pelną, o vėlavimo atveju iš karto parduotų įkeistą nekilnojamąjį turtą. Bankai taip pat nevertina kiekvieno kliento individualiai, ar vienas, ar kitas asmuo galėtų gauti paskolą. Jie dažniausiai net nesikalba, jeigu asmuo neturi tinkamo užstato.

Didesnės palūkanos asmenims su bloga kredito istorija

Bankai pabrėžia, kad atsargiai vertina net ir laiku mokamus bei grąžintus greituosius kreditus. Vien naudojimasis greitaisiais kreditais, padidina palūkanas ir pablogina paskolos sąlygas. Jie mano, kad jeigu žmogus pasinaudojo greituoju kreditu, tai jis gali nemokėti sutartų palūkanų. IVS PASKOLOS taip pat, neskatina naudotis greitaisiais kreditais, o ieškoti kitų alternatyvų arba tiesiog susisiekti su mumis.

Žmonės nesidomi savo asmenine kredito istorija

Viešaisiais duomenimis, Lietuvoje savo asmenine kredito istorija domisi tik apie 4 procentus gyventojų. Tuo tarpu Jungtinėse Amerikos Valstijose – net apie 45 procentus. Skatiname nors kartą per metus pasidomėti savo kredito istorija ir apžvelgti kokie duomenys apie jus renkami. Pasigilinti į šiuos duomenis reikėtų ne tik dėl paskolų, tačiau ir dėl galimų nesusipratimų ateityje. Nes kartais būna, kad mokėdami už paslaugas ir prekes sumokame per daug arba kelis centus per mažai. Kredito istorijoje būtų galima pamatyti tokias įmokas ir jas ištaisyti, jeigu jos yra dar galiojančios.

Nesivarginkite kreipdamiesi į bankus

Jeigu bent vieną kartą kreipiatės paskolos į banką ir negavote teigiamo atsakymo, nesivarginkite ir nesikreipkite į juos dar kartą, kadangi atsakymas tikėtina bus toks pats. Kviečiame užpildyti paraišką pas mus, kur galėsite sutaupyti ne tik daugybę laiko, bet ir pinigų.

Jeigu Jums reikalinga paskola verslui, prašome užpildyti paraišką paskolai gauti.

[PILDYTI PARAIŠKĄ]