Ką daryti jeigu bankas uždarė duris

Paskola verslui – puikus būdas įgyvendinti idėjas, kurios gali atnešti pelną. Tačiau bankai smulkiam verslui neretai skolinti atsisako, nors bankų statistika ir tvirtina kitaip. Kai kurios paraiškos nepasiekia paraiškų vertinimo komisijos ir yra atmetamos iškart. Kartais patogiau skolintis ne iš didelių komercinių bankų, bet iš smulkių paskolų teikiančių įmonių.

Tad kodėl bankai nėra linkę skolinti ir kokie veiksmai leistų lengviau pasiskolinti ir pradėti ar išplėtoti nuosavą verslą?

Rizikos vertinimas

Bankai smulkųjį (dažnai – ir vidutinio dydžio) verslą yra linkę vertinti kaip rizikingą. Jie lengviau skolina tiems, kurie įtikina savo idėjų pelningumu, ir verslui, kuris viską pradeda ne nuo nulio. Prie rizikingų yra priskiriama daugelis su individualia veikla susijusių verslų, pavyzdžiui, pervežimai, keleivių pavėžėjimas, transporto nuoma, įvairios grožio paslaugos, maitinimas, prekyba savo gaminiais ir pan. Taip pat bankai rečiau finansuoja verslą tų sektorių, kuriuose rinka perpildyta, o konkurencija didelė. Prieš pateikdami atsakymą, banko atstovai nuodugniai išnagrinės verslo idėją ir viziją, pasitelkią specialias metodikas apskaičiuos konkurencinį pranašumą ir priims palankų arba ne sprendimą. Tuo tarpu kitos įstaigos paskolas suteikia lengviau ir jų nereikia įtikinėti nei verslo perspektyvumu, nei pelningumu, nei finansinėmis galimybėmis laiku mokėti įmokas.

Argumentai ir finansinės žinios

Kuriant ar plėtojant verslą laukiama teigiamų pokyčių, tačiau didesnei sėkmei būtinas finansavimas. Kad ir kokios geros nuotaikos lydėtų, be paskolų išsiversti sudėtinga, ypač naujam verslui. Daugelis verslininkų kreipiasi į bankus ar kredito bendroves. Kai kuriems bankams reikia pateikti konkrečias sąmatas ir argumentus, preliminariai žinoti, kas kiek kainuos, ypač jei imama didesnė paskola verslui.

Banko klausimai būna tradiciniai:

  • Kam konkrečiai skolinamasi? Koks sektorius?
  • Kokiu būdu lėšos bus naudojamos?
  • Kokios investicinės grąžos iš naujai steigiamo ar plėtojamo verslo tikimasi?
  • Ar verslas iš karto generuos pajamas ir ar besiskolinantis galės kas mėnesį mokėti paskolos įmokas?
  • Kokia situacija toje rinkoje, į kurią numatoma įsilieti, kokios rinkos artimiausios ateities perspektyvos Lietuvoje?

Kreipiantis į bankus gali prireikti finansininkų pagalbos. Jie padės sudaryti preliminarias sąmatas, pakonsultuos, kaip bendrauti su banko atstovais, į ką atkreipti dėmesį ir pan. Tai kainuoja papildomai, o garantijos, kad tikrai gausite paskolą verslui, padidėja neženkliai. Tad jei finansinių, verslo žinių turite nedaug, vadovaujatės vien tik iliuzijomis ir neketinate prašyti specialistų pagalbos, turbūt tik sugaišite laiką. Kredito įstaigos, kitos nedideles paskolas teikiančios bendrovės kelia kur kas mažesnius reikalavimus, nei bankai, paskolas smulkiam verslui suteikia paprastesnėmis sąlygomis ir greičiau, nėra papildomų mokesčių.

Palūkanų normos ir papildomos sąlygos

Jei bankas ir davė teigiamą atsakymą dėl paskolos, tai dar nereiškia, kad paskolą verslui tikrai imsite – gali išgąsdinti nelanksčios sąlygos arba pernelyg didelės palūkanos. Įvairios papildomos sąlygos verslo steigėjus ar plėtojančiuosius verslą verčia pagalvoti, ar paskola tikrai atsipirks.

Bankas paskolas lengvai suteikia didelėms, nebe pirmus metus veikiančioms įmonėms. Bankininkų nuomone, didelis verslas tolygu didesnėms palūkanoms ir didesniam uždarbiui. Tuo tarpu mažieji verslo žaidėjai ieško alternatyvų ir jas sėkmingai randa.

Alternatyvų verslui finansuoti yra ir daugiau

Jei bankas nesuteikė paskolos verslui, nenusiminkite – jei užsivėrė durys, tai atsidarys langai. Galite kreiptis į mūsų IVS PASKOLOS įmonę. Mes siūlome tiek „startuoliams“, tiek jau veikiančioms įmonėms paskolas palankesnėmis sąlygomis. Su mūsų pagalba galėsite ženkliai paspartinti savo verslo sėkmę.

Jeigu Jums reikalinga paskola verslui, prašome užpildyti paraišką paskolai gauti.

[PILDYTI PARAIŠKĄ]