Kaip protingai valdyti verslo bei asmeninius finansus

Gyvenime ateina laikas atsikratyti netinkamų įpročių ir išsiugdyti naujus, tai liečia ir asmeninių bei verslo finansų valdymo įpročius. Jeigu esate apsisprendę sukaupti didesnį asmeninį ar verslo kapitalą ir pajusti finansinę laisvę, tai labai sveikintina. Tačiau vien apsisprendimo nepakanka. Žinojimas, kad reikia taupyti ir taupymas yra du skirtingi dalykai.

Dažnai žmonės sako, kad jiems neina taupyti, nes vos užtenka pinigų iki kito atlyginimo, o kartais dar ir pasiskolinti tenka. Tačiau, išties bent po truputį sutaupyti galima kas mėnesį ir tai nėra taip sunku. Mes siūlome jums apsvarstyti ir išbandyti laiko bei žmonių patikrintus taupymo būdus, kurie padės jums greičiau judėti savo tikslų link.

Taupykite savo ateičiai

Pradėjus taupyti labai svarbu tai daryti nuolatos, tai pati svarbiausia ir sunkiausiai įgyvendinama taupymo taisyklė. Nesvarbu ar jūs taupote asmeninius ar verslo finansus, svarbu, kad tai taptų jūsų įpročiu, kuris ateityje ženkliai pagerins jūsų finansinę padėtį. Taupymas tai tarsi mokėjimas sau.

Atsisakykite nereikalingų išlaidų ir gavę pajamas nepamirškite sumokėti sau. Kad taupymas nebūtų skausmingas, nuo gautų pajamų 10 procentų paskirkite taupymui. Šie pinigai bus skirti jūsų ateičiai. Jūsų dabarčiai liks 90 procentų jūsų gautų pajamų, kurių turi užtekti visiems jūsų poreikiams patenkinti.

Auginkite savo pinigus

Kad jūsų santaupos augtų greičiau, jas yra būtina saugiai ir pelningai investuoti, o ne laikyti stalčiuje. Jei pinigus laikysite namuose ar padėtus į indėlius banke su labai žemomis palūkanomis, tai jūsų pinigai nuvertės dėl metinės infliacijos, kuri bus didesnė nei už jūsų indėlį gautos palūkanos. Tačiau, jei investuosite į labai rizikingas sritis, galite visų savo pinigų netekti arba jie gali stipriai sumažėti.

Pasirenkant investicijas ypač svarbu užsitikrinti investuojamos sumos saugumą ir reikalaujamą palūkanų normą, kuri turi būti didesnė už metinę infliaciją. Padėtis rinkoje ir investicijų pelningumas nuolat kinta, todėl investuotus pinigus yra būtina nuolat stebėti ir ieškoti kuo daugiau įvairių alternatyvų, nes taip galima išskaidyti investicijų riziką. Taip ne tik mažiau rizikuosite, bet ir turėsite galimybę uždirbti didesnį pelną.

Domėkitės savo kredito istorija

Imdami paskolą verslui ar profesinėms reikmėms visada už ją jauskite atsakomybę ir mokėkite įmokas laiku. Turėdami gerą kredito istoriją, ne tik lengviau gausite naujas paskolas, bet ir sutaupysite nemažai pinigų, nes gautos paskolos bus su mažesnėmis palūkanomis. Nevėluodami mokėti turimos paskolos įmokų ne tik išvengsite delspinigių bet ir pagerinsite savo kredito istoriją.

Tinkamos paskolos pasirinkimas jums gali padėti sutaupyti nemažai laiko ir pinigų. Prie jūsų finansinės būklės pagerėjimo taip pat prisidės ir atsisakymas nebenaudojamų kreditinių kortelių ar turimų įsipareigojimų kiekio sumažinimas. Gera kredito istorija, turėtų jums užtikrinti geresnes paskolos sąlygas. IVS PASKOLOS jums ne tik pasiūlys geriausias sąlygas paskolai verslui ir profesinėms reikmėms, bet ir padės teisingai įvertinti savo galimybes, pasirinkti optimalų paskolos terminą bei kitas paskolos sąlygas.

Teisingai ir tikslingai panaudokite paskolas

Teisingai ir tikslingai panaudotos paskolos, pagerina asmens ar verslo finansinę būklę. Tuo tarpu, neprotingai panaudotos paskolos tik įklampina žmones skolose. Paskola verslui ir profesinėms reikmėms turėtų būti naudojama pagal paskirtį, o ne iššvaistoma nesvarbiems asmeniniams tikslams. Idealu būtų, jei paskola verslui jums padėtų padidinti jūsų pajamas, ar pagerintų jūsų verslo būklę.

Pateikiame kelis protingai apgalvotus ir tinkamus paskolos pavyzdžius. Įmonė ar individualiai dirbantis asmuo ima paskolą verslo įrangai įsigyti su kuria bus uždirbamos verslo pajamos (baldų gaminimo įmonė įsigyja naujas medienos apdirbimo stakles, krovinių pervežimo įmonė įsigyja naują krovinių pervežimo automobilį, vestuvinių suknelių salonas įsigyja naujų siuvimo mašinų, manikiūro meistrė įsigyja naują įrangą manikiūro atlikimui, turgaus pardavėja įsigyja naują turgaus palapinę ir prekybinius stalus, bitininkas įsigyja naujus avilius savo bitynui).

Protingas paskolos panaudojimas būtų ir tada kai imama paskola yra naudojama kitiems verslo tikslams tenkinti (makiažo meistrė ima paskolą makiažo kursams ir makiažo priemonėms įsigyti, prekybininkas ima paskolą prekių asortimentui padidinti, buhalteris ima paskolą buhalterinei programai įsigyti, teisininkas ima paskolą teisinių žinių seminarams ir kursams įsigyti, fotografas ima paskolą nuotraukų redagavimo programoms įsigyti, korepetitorius ima paskolą darbo priemonėms įsigyti, dietologas ima paskolą savo asmeninio internetinio puslapio sukūrimui, sporto treneris ima paskolą sporto patalpoms išsinuomoti). Tai tik keletas iš pavyzdžių, kurie dažniausiai pasitaiko verslą kuriančių asmenų paskolų paraiškose.

Individualiu verslo atveju paskolos paskirtis gali labai skirtis, tačiau ypač svarbu, kad ji būtų susijusi su verslu ir skirta verslo reikmėms tenkinti. Protingas paskolos panaudojimas jums ne tik padės ženkliai pagerinti savo finansinę situaciją, bet ir leis jums greičiau pajudėti savo svajonių link.

Jeigu Jums reikalinga paskola verslui ar profesinėms reikmėms, prašome užpildyti paraišką paskolai gauti.

[PILDYTI PARAIŠKĄ]