Naujai įkuriamo smulkaus ūkio finansavimas

Kiekvienam smulkiam ūkiui yra reikalingas bent jau minimalus pradinis kapitalas. Smulkaus ūkio finansavimas yra vienas iš svarbiausių iškylančių klausimų ūkininkavimo pradžioje. Dažniausiai smulkaus ūkio steigėjas turi kelis pasirinkimus iš ko galėtų finansuoti savo smulkaus ūkio įkūrimo idėją. Įprastai smulkaus ūkio finansavimas būna šių formų: smulkaus ūkio savininkas ūkio įkūrimą finansuoja iš asmeninių lėšų, smulkaus ūkio savininkas ūkio įkūrimui skolinasi iš artimųjų, smulkaus ūkio savininkas kreipiasi į banką dėl paskolos ūkiui gavimo. Apžvelkime, koks galėtų būti smulkaus ūkio finansavimas kiekvienu iš pateiktų atvejų.

Asmeninės santaupos ir paskola iš artimųjų

Jei jūsų ūkio verslo pradžiai nėra reikalingas didelis pradinis kapitalas, tuomet galima ūkio įkūrimą finansuoti iš asmeninių lėšų. Asmeninės lėšos – tai puikus finansavimo variantas, nes tai jūsų sutaupyti pinigai ir su jais galite daryti ką tik norite. Tačiau dažnai ūkio įkūrimui neužtenka asmeninių lėšų ir ūkiui tenka ieškoti kitų finansavimų šaltinių.

Taigi, turint nepakankamą kiekį asmeninių lėšų, dažnas smulkus ūkininkas skolinasi iš šeimos narių, giminaičių ar artimų draugų. Tačiau ši paskola dažnam ūkininkui pakiša koją, nes draugai, šeimos nariai ir giminaičiai, nenori skolinti savam žmogui, kadangi jie galvoja, kad gali nebeatgauti savo pinigų. Tačiau jei vis dėlto kažkas iš jūsų artimų žmonių jums suteiks paskolą ūkiui, jums gali pakišti koją kita problema. Ši problema bus ta, kad jūs neturėsite užtikrintumo.

Kitaip tariant, jūs nežinosite, kiek ilgai gavote šią paskolą. Kadangi jūsų artimi žmonės turi savo gyvenimą, jie gali susirgti, sudaužyti savo automobilį, netekti darbo, jiems gali sugesti televizorius, skalbimo mašina, šaldytuvas ar jie gali patirti dar kokių didesnių išlaidų. Kas reikštų, kad jiems gali prireikti jums paskolintų pinigų. Tada jūsų artimi žmonės prašys, kad jūs gražintumėte pinigus. Tačiau, tai padaryti pagal pareikalavimą dažnai būna tiesiog neįmanoma. Nes ūkyje pinigų srautai dažnai būna cikliški ir gerai suplanuoti, todėl tikėtina, kad kaip gražinsite pinigus jau buvote suplanavę prieš imdami paskolą ir to plano laikėtės. Todėl artimąjį prispaudus bėdoms, jūs jam negalėsite gražinti jo pinigų ir dėl to gali iškilti bėdų ir konfliktų. Ką geriausio galėtumėte padaryti šioje stresinėje situacijoje, tai pasiimti paskolą iš kurios gražintumėte pinigus artimajam, kad konfliktas būtų išspręstas.

Banko paskola

Paskolą smulkiam ūkiu įkurti galite bandyti imti iš banko. Tačiau bankas jūsų paprašys detalaus prognozinio verslo plano, balansų, pelno – nuostolių ataskaitų, pinigų srautų ataskaitų ir daugybės kitų dokumentų prognozuojamam 5-10 metų laikotarpiui. Tokiems dokumentams parengti jums prireiks ne vieno mėnesio, o ir kainuos tai nemažai pinigų, nes gali tekti samdytis finansininką ar ekonomistą, kuris padėtų parengti šiuos dokumentus. Tačiau, net ir parengus šiuos dokumentus, gali būti taip, kad paskolos negausite. Nes bankai nėra suinteresuoti bendradarbiauti su smulkiais ūkininkais, kadangi negalės iš tokių ūkininkų daug uždirbti. Bankams tiek mažo ūkio, tiek didžiulio verslo dokumentams įvertinti reikia panašių laiko sąnaudų, taigi smulkūs ūkiai jiems yra nuostolingi ir dažniausiai jie neriame tokių verslų. Banko statistikoje pateikiama: kad iš banko gavusių paskolas individualią veiklą vykdančių asmenų yra tik 5-10 proc.

IVS PASKOLOS ūkininkams tai paskola specialiai Jums

Taigi gauti paskolą iš banko smulkiam ūkiui įkurti, tai beveik tas pats, kaip laimėti loterijoje. Tačiau IVS PASKOLOS, tai paskolos, kurios sukurtos specialiai smulkiems verslams. Mums svarbu, kad paskolos ūkininkams būtų suteikiamos ūkiui palankiausiu metu. Mes orientuojamės į smulkių ūkininkų rėmimą, neprašome iš jų perteklinių verslo planų ir daugybės įvairiausių ataskaitų. Todėl, kad suprantame, jog ūkininkams nereikia šių dokumentų, o reikia pinigų savo ūkiui plėtoti. Mes sudarėme palankias sąlygas ūkininkams gauti jiems taip reikalingas paskolas ir stengiamės tai padaryti kaip įmanoma lengviau ir greičiau.

Paraiškos formą gauti paskolai galite užpildyti vos per kelias minutes. Vos gavę paraišką mūsų darbuotojai nedelsiant ims ją analizuoti ir susisieks su jumis. Atsakymą ar jums suteikiama paskola, gausite dar tą pačią arba sekančią darbo dieną. O paskolą ūkiui galėsite naudoti savo veikloje jau po 1-2 darbo dienų.

[PILDYTI PARAIŠKĄ]