Paskolos fiziniams asmenims

Sparčiai vystantis ekonomikai, vis daugiau lietuvių nori tapti laisvais ir nepriklausyti nuo darbdavių, patys planuoti savo laiką ir užsiimti veikla, kuri jiems patinka. Lietuvoje vis sparčiau populiarėja individualaus verslo forma: individuali veikla pagal pažymą bei verslo liudijimai. Kasmet Lietuvoje verslu užsiima vis daugiau fizinių asmenų. Remiantis naujausiais VMI pateiktais duomenimis, individualią veiklą vykdančių asmenų kasmet padaugėja net dvylika tūkstančių vienetų. Taigi, aiškiai matome, kad lietuviai yra pakankamai verslūs ir drąsiai imasi nuosavo verslo. Tačiau kokios yra galimybės tokiam verslui gauti paskolas?

Ar įmanoma gauti paskolą banke dirbant pagal verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą

Pasidomėjus banko atstovų, kokios yra sąlygos gauti paskolą verslui arba profesinėms reikmėms, asmenims, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą arba yra įsigiję verslo liudijimą, sužinome, kad sąlygos yra tokios pačios kaip ir kitoms verslo rūšims. Tai reiškia, kad individualią verslo formą pasirinkęs asmuo norėdamas gauti paskolą verslui ir profesinėms reikmėms, turės bankui pateikti detalų verslo planą.

Dažniausiai yra prašoma, kad verslo plane atsispindėtų visa informaciją apie vykdomo arba planuojamo vykdyti verslo pardavimo pajamas, kintamąsias ir pastoviąsias gamybos išlaidas ir kitas bendrąsias sąnaudas. Taip pat turimus darbuotojus ir su jais susijusias išlaidas, turimą ilgalaikį ir trumpalaikį turtą. Turimus ilgalaikius ir trumpalaikius įsipareigojimus, pasirašytas trumpalaikes ir ilgalaikes paskolos sutartis, bendradarbiavimo sutartis, nuomos sutartis, panaudos sutartis ir daugybę kitų dokumentų.

Tačiau bankas prašo ne tik detalaus verslo plano. Jam reikia ir detalių penkių arba dešimties metų verslo prognozių. Jei, verslo prašomos paskolos terminas bus ilgesnis nei 10 metų, tai prognozių reikėtų tokiam laikotarpiui, kokiam bus numatomas paskolos grąžinimo terminas. Verslo planas, tai tik vienas iš reikalaujamų dokumentų. Taip pat, Jūsų paprašys pateikti metinį, pusmetinį ar net ketvirtinį balansą, pelno nuostolių ataskaitą, pinigų srautų ataskaitą, aiškinamąjį raštą už keletą praėjusių metų. Be to, visas šias prognozines ataskaitas penkerių ar dešimties metų laikotarpiui.

Tokių dokumentų parengimas kainuos verslininkui ne tik keletą mėnesių darbo laiko sąnaudų, bet ir nemažai piniginių lėšų. Neretai individualia verslo forma užsiimančiam asmeniui prireikia kreiptis į finansininkus ar verslo konsultantus, kurie padėtų parengti bankui reikalingus dokumentus. Tačiau, parengus visus reikalingus dokumentus, dar mėnesį ar du teks palaukti kol visi dokumentai bus įvertinti banko ir priimtas sprendimas išduoti paskolą verslui arba atsisakyti suteikti kreditą.

Lietuvos bankų statistika

Remiantis Lietuvos bankų pateikta statistika tik 5-10 proc. visų gavusių paskolą klientų yra asmenys dirbantys pagal verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą. Šie duomenys parodo, kad yra didelė tikimybė jog paskolos verslui galite ir negauti. Negavus paskolos verslui, žinoma galima kreiptis į kitą banką kuris turės visai kitokias verslo plano ir paraiškos formas ir visus dokumentus teks pildyti dar kartą. Žinoma, ir verslo plano parengimo, paraiškos vertinimo bei paskolos suteikimo laikotarpis dar prasitęs keliais mėnesiais.

Verslu užsiimantys asmenys puikiai žino, kad laikas versle yra labai svarbus aspektas, nes per kelis mėnesius Lietuvoje verslo aplinka gali labai stipriai pasikeisti, dėl ko gali stipriai kisti ir verslo tolimesni planai.

Kas trukdo gauti paskolą

Paskola verslui gali užtikrinti puikias plėtros galimybes. Tačiau ją gauti iš banko yra labai sudėtinga. Banko reikalavimai yra pritaikyti dideliems verslams. Tuo tarpu smulkiems verslams ar žmonėms dirbantiems pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą šie reikalavimai tampa tikrais bankų spąstais. Sugaišdami daugybę laiko, išleidę marias pinigų ir užpildę begalybę įvairių dokumentų individualią veiklą vykdantys asmenys dažnai lieka prie suskilusios geldos. Dažniausiai jiems arba išvis nebūna suteikiama paskola arba suteikiamos paskolos sąlygos ne visada būna palankios.

Taip yra todėl, kad asmenis, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą arba yra įsigiję verslo liudijimą bankas laiko labai rizikingais. Net kelis metus iš eilės stabiliai ir pelningai dirbantys individualią veiklą vykdantys ar verslo liudijimą įsigiję asmenys negauna iš banko paskolos verslo plėtrai.

Bankas nenoriai suteikia paskolas individualiai dirbantiems asmenims dėl kelių priežasčių. Visų pirma bankas traktuoja, kad pajamos kurias uždirba individualią veiklą vykdantys ar verslo liudijimus įsigiję asmenys nėra nuolatinės. Bankas daro prielaidą, kad šios pajamos gali bet kada sumažėti arba išvis išnykti. O paskolos gavėjas – tapti nemokus. Antra bankas puikiai supranta, kad individualią veiklą vykdantys ar verslo liudijimus įsigiję asmenys yra ypač jautrūs rinkos pasikeitimams. Taip pat teisinės, mokestinės, ekonominės, geografinės ir kitos aplinkos pokyčiams. Bet koks nepalankus pokytis verslą supančioje aplinkoje, individualią veiklą vykdantiems asmenims gali reikšti verslo pabaigą. Trečia, dažniausiai paskola verslui suteikiama, kai individualią veiklą vykdantis ar verslo liudijimą įsigijęs asmuo įkeičia savo asmeninį ar verslo turtą.

Tačiau, individualią veiklą pagal pažymą vykdantys ar verslo liudijimą įsigiję asmenys dažniausiai nėra linkę rizikuoti savo asmeniniu turtu arba tokio turto tiesiog neturi. Todėl ne visiems individualiai dirbantiems asmenims pavyksta gauti paskolą verslui. O tie kuriems pavyko įveikti banko kliūčių ruožą, ne visada ryžtasi rizikuoti viskuo ir eiti iki galo.

IVS PASKOLOS visada pasiruošę suteikti paskolą verslui, individualią veiklą vykdantiems asmenims

Skirtingai nei bankai, IVS PASKOLOS yra suinteresuotos padėti individualią veiklą pagal pažymą vykdantiems ar verslo liudijimus įsigijusiems asmenims. Mes suteikiame paskolas naujiems, ką tik įsikūrusiems ar jau kurį laiką veiklą vykdantiems asmenims. Mes suprantame, kad naujiems ir smulkiems verslams yra svarbu paskolą gauti, kuo greičiau ir patirti kuo mažiau sąnaudų stengiantis ją gauti. Paskolas nuo 500 eurų iki 3000 eurų mes išduodame be turto įkeitimo.

Mes suprantame kiek laiko ir pinigų atima įvairios biurokratinės procedūros, todėl taupome Jūsų brangų laiką. Taip pat ir Jūsų patogumui paskolos gavimo procedūrą ženkliai palengvinome.

Norint gauti paskolą verslui, Jums reikia tik nueiti ČIA ir užpildyti trumpą paraišką, kurioje reikės atsakyti į kelis paprastus klausimus. Paraiškos užpildymas Jums truks vos kelias minutes, o paraišką gavę mūsų darbuotojai nedelsiant ims ją analizuoti ir susisieks su jumis tą pačią arba sekančią darbo dieną.

Suderinus visas paskolos sąlygas ir dokumentus bus galima operatyviai sudaryti paskolos sutartį. Paprastai paskolą išduodame per 1-2 darbo dienas, taigi nereiks laukti keletą mėnesių vien tam, kad sužinotumėte ar Jums išduos paskolą. Nuo paraiškos užpildymo jau po 1-2 darbo dienų jūs galėsite džiaugtis gauta paskola verslui ir įgyvendinti verslo svajones.

Jeigu Jūs esate fizinis asmuo ir Jums reikalinga paskola verslui ar profesinėms reikmėms, prašome užpildyti paraišką paskolai gauti.

[PILDYTI PARAIŠKĄ]