Populiariausi mitai apie paskolas verslui

Dažnai tiek startuojantis, tiek jau įsivažiavęs verslas, mąstydamas apie paskolas verslui, mano ir vadovaujasi šioje srityje jau pasenusiais stereotipais bei sklandančiais mitais. Šiame straipsnyje išskiriame penkis populiariausius mitus ir pateikiame paaiškinimus, padėsiančius juos išsklaidyti.

Prieš pradedant naują verslą reikia turėti nemažą pradinį kapitalą

Neretai verslui pradėti tūkstantinis kapitalas nėra reikalingas. Labai svarbu būti tos srities specialistu, kurioje ketinate pradėti ir vystyti verslą. Svarbiausia tinkamai suplanuoti sąnaudas, investuoti tik į tai, kas yra būtiniausia veiklai. Žinoma, prieš startuojant verslui, patartina išbandyti pačią verslo idėją ir įsitikinti ar paslauga (prekė) bus paklausi ir perkama. Papildomai gali būti ruošiamas ir verslo planas, tačiau dažnu atveju jis nereikalingas. Padarius visus namų darbus ir pateikus kuo daugiau informacijos kreditoriams, visada galima tikėtis labiau palankaus sprendimo dėl paskolos suteikimo.

Pradedančiam verslui geriau negalvoti apie paskolas, o augimą planuoti iš savo veiklos pelno

Jaunam verslui augti iš savo veiklos pelno yra pats saugiausias būdas, tačiau jis labai lėtas. Dažnai smulkūs, nedideli verslai dirba itin stiprioje konkurencinėje aplinkoje, kur labai svarbu aktyviai ir greitai išnaudoti visas augimo galimybes. Be paskolos ir papildomų investicijų tai padaryti būtų labai sunku, gal net neįmanoma. Tačiau imti paskolą reikia apgalvotai. Visų pirma, niekada nesiskolinkite kitoms paskoloms ar jų įmokoms dengti, jei tai neleidžia sutaupyti, nes kitu atveju, taip tik didinsite savo įsipareigojimų dydį. Visų antra, paskola verslui turi padėti gauti daugiau pajamų, negu pati paskola kainuoja su visais mokesčiais ir palūkanomis.

Vertindami ir skaičiuodami per kiek laiko paskola atsipirks, nereikėtų pamiršti, kad veiklos pelningumas gali būti skaičiuojamas daug trumpesniam laikotarpiui nei dvylika mėnesių. Todėl, gali nutikti taip, kad iš paskolos sumos per vienerių metų laikotarpį uždirbsite kelis ar daugiau kartų.

Visų skolinančių įmonių paskolų sąlygos yra panašios, todėl imant paskolą į jas nereikia kreipti didelio dėmesio

Skirtingos įmonės – skirtingos ir sutartys. Paskolas teikiančių įmonių sąlygos gali labai stipriai skirtis ir tai gali turėti didelę įtaką visai paskolos kainai. Daug dėmesio reikia atkreipti ir į tai, kas bus jeigu jūsų verslas susidurs su sunkumais. Todėl prieš imant paskolą verslui būtina sužinoti mokėjimo sąlygas, kai jūs susidursite su sunkumais ir negalėsite padaryti įmokų laiku, pagal paskolos sutartį. Kyla tokie klausimai: ar galėsite atidėti mokėjimą, kokie bus delspinigiai, kokios bus baudos? Taip pat svarbu, ar galėsite paskolą grąžinti ankščiau laiko. Ar bus kokie papildomi mokesčiai grąžinant paskolą ankščiau laiko? Šiuos klausimus reiktų užduoti kiekvienam imančiam paskolą verslui. Tačiau, žinoma rekomenduojame ir tokias įmones, kurios noriai su jumis tariasi ir bendrauja kultūringai. Paskolas teikiančios įmonės turi būti partneriškos ne tik tada, kai verslui sekasi, bet ir tada, kai užklumpa laikini sunkumai.

Skolintis internetu mažam verslui gali būti nepatikima

Paskolos dokumentai gali būti pasirašomi elektroniniu būdu su mobiliuoju parašu. Tikrai galima sutaupyti laiko niekur nevažiuojant, tačiau čia atsiranda ir kitų sunkumų. Elektroninio pasirašymo saugumą garantuoja Registrų centras. Visgi, labai rekomenduojame būti atidiems ir elgtis saugiai su savo privačiais duomenimis, nes už savo saugumą ir pinigus esate atsakingas tik jūs pats, ne kas kitas.

Pradedant nedidelį verslą rajone nėra galimybės gauti paskolos

Labai dažnai tenka susidurti su situacija, kai verslo pradžioje paprasčiausiai nėra kur pasiskolinti. Visais atvejais paskolų įmonės vertina kliento mokumą, jų stabilumą ir kredito istoriją. Papildomai galite būti paprašyti pateikti ir daugiau dokumentų, kurie įrodytų jūsų galimybes grąžinti paskolą laiku.

Taigi, paskolą galima susirasti ir nuotoliniu būdu – interneto pagalba, tačiau jau suderėjus sąlygas visada gerai susitikti ir dar kartą viską apkalbėti, kad ateityje nekiltų nesklandumų.

Jeigu Jums reikalinga paskola, prašome užpildyti paskolos paraišką paskolai gauti.

[PILDYTI PARAIŠKĄ]