Ūkininkavimas viena rizikingiausių verslo formų

Teigiama, kad ūkininkai yra vieni drąsiausių verslininkų, nes juos supanti verslo aplinka yra labai rizikinga. Ūkininkai susiduria su daugybę įvairių rizikų ir yra ypač stipriai priklausomi nuo gamtos sąlygų. Potvyniai, karštis, lietus, šalnos ar kitos nenuspėjamos oro sąlygos gali sunaikinti visą ūkininko derlių.

Ūkininkai auginantys gyvulius patiria įvairių ligų rizikas. Galvijai gali susirgti įvairiausiomis ligomis, dėl kurių gali ženkliai sumažėti ūkio dydis. Taip pat, visada išlieka gyvūnų traumų, nesėkmingo gimdymo ar kitų su gyvūnų sveikata susijusių nelaimingų atsitikimų tikimybė. Auginantys uogas ir vaismedžius ar turintys medelynus susiduria su gana stipria įvairių ligų, kenkėjų, graužikų ar gamtine rizika. Net ir išvengus visų šių rizikų ir sėkmingai pagaminus ūkio produkciją, ūkininkas susiduria su kitomis stipriai jį įtakojančiomis rizikomis. Pavyzdžiui, ūkininkai parduodantys savo pagamintą produkcija žemės ūkio produkcijos supirkėjams yra tiesiogiai priklausomi nuo jų veiksmų. Pagamintą ūkio produkciją ar užaugintą derlių kartais ūkininkams tenka parduoti už žemesnes nei pagaminimo kainas. Paprastai rinkoje vyraujanti situacija ir žemės ūkio produkcijos supirkėjai nusprendžia kokia turi būti tam tikros produkcijos kaina. Todėl ūkininkui neturinčiam kur realizuoti savo produkcijos, nelieka nieko kito, kaip tik prisitaikyti prie esamos situacijos.

Taip pat, visi ūkininkai pasakytų, kad gerą ūkio darbininką yra labai sunku surasti, o dar sunkiau jį išlaikyti. Pastaraisiais metais priimtos darbo kodekso ir Sodros reformos, ženkliai pablogino ūkio darbininkų įdarbinimo sąlygas. Dėl šių reformų dalis ūkininkų atsisakė savo darbininkų, kita dalis pasitraukė į šešėlį, o likusieji prisitaikė prie reformų. Dar prisidėjo ir mokestinės reformos skirtos ženkliai padidinti mokesčius ūkininkams.

Taigi, šios ir kitos įvairios rizikos nulėmė tai, kad Lietuvoje ūkininkų skaičius kasmet mažėja.

Paskolos ūkininkams padeda išvengti rizikų

Kiekvienais metais ūkininkų skaičius sumažėja 4500-5000 vienetų ūkių. Šiuo metu, Lietuvoje efektyviai dirbantys ūkiai didėja ir plečiasi. Tuo tarpu, mažieji ūkiai nesugeba prisitaikyti prie rinkoje vyraujančių sąlygų ir baigia ūkininkauti. Taip yra todėl, kad mažiems ūkiams yra tiesiog finansiškai nuostolinga ūkininkauti. Šių ūkių produkcijos pagaminimas tampa brangesnis nei tokios produkcijos pardavimo kaina.

Taigi, jau keletą metų Lietuvoje išlieka ūkių augimo tendencija. Plečiant ūkį yra labai svarbu pritraukti ir skolintas lėšas iš kurių būtų galima įsigyti naujos žemės ūkio technikos ar įrangos, įsirengti reikalingus ūkio pastatus ar įsigyti dirbamos žemės.

Paskolos ūkininkams padeda greičiau išplėsti ūkį, padidinti ūkio efektyvumą, pelningumą, konkurencingumą, bei sumažinti dalį rizikų.

Sekančiame straipsnyje analizuosime, kaip ūkio paskolos sumažintų ūkius veikiančias rizikas.

Jeigu Jūs esate ūkininkas (-ė) ir Jums reikalinga paskola ūkiui, prašome užpildyti paraišką paskolai gauti.

[PILDYTI PARAIŠKĄ]